Spotkanie robocze w Klastrze Energii ARES

16.02.2018

W dniu 16 lutego 2018 roku w miejskim ratuszu w Dusznikach-Zdroju odbyło się kolejne spotkanie robocze Klastra Energii ARES.

Na zaproszenie Burmistrza Duszników-Zdroju przybyli pozostali członkowie Klastra – Burmistrz Lądka-Zdroju, Burmistrz Kudowy-Zdroju, Burmistrz Polanicy-Zdroju oraz Zastępca burmistrza Szczytnej. Na spotkaniu obecny również był gość, Pan Patryk Tryzubiak – koordynator ds. PR i komunikacji korporacyjnej w Volkswagen Group Polska.

Spotkanie poświęcone było podsumowaniu dotychczasowych działań wewnątrzklastrowych oraz przedstawienie planów i zadań przewidzianych do realizacji w najbliższym czasie.

Do najważniejszych ze stawianych wyzwań należy rozwój elektromobilności w członkowskich gminach oraz uruchomienie cyklu szkoleń mających na celu poprawę świadomości lokalnej społeczności dotyczącą źródeł OZE oraz zanieczyszczeń pochodzących ze spalania złej jakości paliwa.

Kontakt z Panem Patrykiem Tryzubiakiem to kolejne spotkanie klastra ARES z przedstawicielami koncernów samochodowych mających w swojej ofercie pojazdy hybrydowe i elektryczne, które mają być zakupione w celu realizacji pierwszego z założonych zadań. Klaster ARES ma już za sobą spotkanie z przedstawicielem firmy Nissan. Decyzję zakupu nowych pojazdów służbowych, pojazdów komunalnych, busów do przewozu turystów oraz ciągnika do pracy na terenie Parku Narodowego Gór Sowich Klaster podejmie po otrzymaniu najkorzystniejszej oferty. Zakup nowych niskoemisyjnych pojazdów ma na celu przede wszystkim zmniejszenie zanieczyszczeń generowanych rokrocznie przez coraz większej ilość samochodów spalinowych, którymi poruszają się odwiedzający kuracjusze i turyści zdrojowi regionu Sudetów.

Drugim ze stawianych zadań jest zorganizowanie cyklu działań edukacyjno-szkoleniowych przewidzianych dla pracowników gmin, mieszkańców, lokalnych przedsiębiorców, a także uczniów w szkołach. Warsztaty będą prowadzone przez Fundację „Świadomi Klimatu”, której prezesem jest Pan Artur Stanowski. Fundacja prowadzi działania zmierzające do popularyzacji zdrowego trybu życia oraz zachowań ekologicznych i chroniących środowisko naturalne.

 

 

 

Kontakt

Napisz do nas

Logo
  • ul. Kolady 3
    02-691 Warszawa
  • 9:00 - 17:00
  • +48 22 119 29 29
    biuro@grupaien.pl
  • +48 22 242 86 55
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2018 Grupa IEN | Realizacja: www.jackvision.pl